SākumsTehnoloģijaEnergoefektivitāte

Energoefektivitāte

VTT (Somijas Tehniskās Izpētes centrs): Omatalo ir enerģijas efektivitātes pionieris

Omatalo Oy (Finndomo) ir energoefektīvu māju attīstības un pilnveidošanas risinājumu pirmrindnieki. 2008. gadā kompānija kopā ar VVT uzsāka darbu pie Energoefektīvas vienģimeņu koka karkasa mājas projekta. Galvenais projekta mērķis ir radīt tādus mājokļa risinājumus, kuri atbilstu modernākajām enerģijas prasībām arī 2020. gadā.

Tehniskās Izpētes Centrs VTT ir pētījis ēku energoefektivitāti jau kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem. Tieši tādēļ Omatalo sadarbība ar šo partneri gan unikālā know-how, gan pieredzes dēļ ir tik būtiska. Omatalo regulāri, apjomīgi un ilgstoši investē kompānijas produkcijas un apkārtējās vides attīstībā. Pateicoties pilnveidojumiem, uzņēmums spēj piedāvāt tādas alternatīvas, kuras augstu novērtēs un cienīs gan nākamās paaudzes, gan apkārtējā vide.

Jyri Nieminen
VTT Vecākais Zinātniskais
darbinieks

Somijā ir vairāki ēku energoefektivitātes attīstības pionieri. Koka mājas – tā ir Omatalo specializācija. Šīs jomas attīstīšana un atklāta diskusija par sasniedzamajiem mērķiem pierāda uzņēmuma drosmi. Raugoties no klienta viedokļa, VVT un Finndomo projekts sevī ietver piecas būtiskas lietas:

Ir grūti aplēst enerģijas cenu izmaiņas, tāpēc energoefektīvas mājas īpašnieks ir pasargāts no nestabila tirgus svārstībām.
Ieguldījumi enerģijas efektivitātē ātri atmaksājas.
Uzlabojas kvalitāte. Proti, pateicoties kompleksiem risinājumiem, ēka kalpo tieši tā, kā paredzēts.
Energoefektīva māja saglabā tās vērtību arī tālākpārdošanas procesā.
Investīcijas ēkas energoefektivitātes attīstībā uzlabo gaisa kvalitāti mājas iekštelpās.

OMATALO – tas ir A klases novērtējums!

Kas ir enerģijas pārskats?

Enerģijas pārskata pamatā ir ēkas novērtējuma skala no A līdz G. A klases māja patērē vismazāk enerģijas, savukārt, G klases ēka – visvairāk. Ar sertifikātu jūs varat izvērtēt jūsu mājas energoefektivitāti un salīdzināt to ar citu māju piedāvātajām alternatīvām. Nākotnē jaunu ēku savstarpējā salīdzināšana būs vienkārša, jo būvniecības likums jau tagad pieprasa atzinumu par ikkatru jaunuzceltu māju.

 

Kāpēc vēlēties A klases māju?

Labākā – A klase, protams, nav iemesls, tomēr tā ir primārā jaunās paaudzes būvnieku izvēle. Efektīva enerģijas izmantošana ir ēkas īpašnieka kapitāls – jo mazāk enerģijas jūsu māja patērē, jo vairāk jūs ietaupāt. Ietaupāt gan savam, gan apkārtējās vides labumam. Omatalo māju ekonomiskums ir pasargāts no enerģijas cenu pieauguma un pastāvīgajām tirgus svārstībām. Un, tā kā ievērojami ir uzlabojies iekštelpu klimats, jūsu māja ir kļuvusi arī daudz komfortablāka. Enerģijas patēriņu un ēkas energoefektivitāti ietekmē ēkas forma, fasāžu izvietojums un katras ēkas specifiskā celtniecības metode.

Papildus ieguvums pastāvīgai līdzekļu ekonomijai ir arī augstais ēkas energoefektivitātes novērtējums. A klases ēku zemo ekspluatācijas izdevumu un apkārtējās vides saudzēšanas rādītāji kalpo kā neapšaubāma pievienotā vērtība. Lemjot par labu energoefektīvai mājai, klients automātiski pauž savu labo gribu ekoloģiskas un tīras vides saglabāšanai.

 

Ja nākotnē enerģija kļūst dārgāka.

Apkures sistēmas izvēli ietekmē patērētās enerģijas izmaksas. Lai kādu sistēmu jūs izvēlētos, viens ir skaidrs – nākotnē tā maksās vairāk. Pārsvarā ekspertu domas par enerģijas tirgus attīstības virzienu sakrīt: cenas augs. Labākais veids, kā ietekmēt mājas apkures izdevumus, ir samazināt enerģijas pieprasījumu. Iespējami zemākās apkures izmaksas nākotnē būs garantēts nekustamā īpašuma pārdošanas ierocis. Energoefektīva māja palīdz taupīt naudu ik brīdi, līdz apkures rēķini šķiet adekvāti un nesagādā galvassāpes.

 

Omatalo ir īpaši efektīva U vērtība standarta konstrukcijās

• jumta U vērtība = 0,09
• logu U vērtība = 1,0
• ārējo sienu U vērtība = 0,16

 

Preces piegādā tikai un vienīgi uzticami un augsti novērtēti sadarbības partneri

Gan izolācijas materiālu piegādātāji, gan logu un durvju ražotāji, gan apkures sistēmu speciālisti piedalās   energoefektivitātes uzlabošanas darbā.

 

Omatalo ir videi draudzīgas mājas

Tas ir pašsaprotami, ka Omatalo energoefektīvās konstrukcijas saudzē apkārtējo vidi. Mājas apkures nelietderīga izšķiešana kaitē dabai un apkārtējai videi. Rūpnīcā mājas tiek ražotas videi draudzīgos apstākļos:

• māju ražotne ir pirmā Somijā, kurai piešķirts vides aizsardzības sertifikāts ISO1400;
• ražošanas procesā netiek izmantotas ķimikālijas;
• praktiski visi ražošanas materiāli ir vietējas izcelsmes;
• darbinieki pārzina vides aizsardzības jautājumus;
• nepārtraukti tiek uzmanīts un samazināts ražošanas procesā radīto atkritumu apjoms.