Arhitektūra

Kāda ir Somu Māja? Tā var būt ļoti dažāda. Ikviens no mūsu klientiem vēlas pats savu, unikālu māju. Un mēs spējam piedāvāt patiesi personalizētus risinājumus, kas vienmēr tiek projektēti atbilstoši zemesgabalam. Plānojot māju atbilstoši savām iecerēm, ir vienkārši iekļauties arī budžeta rāmjos.

Ēkas arhitektūras veidošanā pieejamo materiālu piedāvājums ir ļoti plašs, sākot ar gadsimtiem pārbaudītām vērībām – ķieģelis un koka apdares dēļiem – līdz pat dažādiem mūsdienu kompozītmateriāliem ar lielām ražotāju garantijām. Galvenā mūsu mājas ražotāja tehnoloģiskā prasība ir ventilējamā fasāde, kas var būt gan koks, gan ķieģelis, apmetums vai jebkāda veida fasāžu plāksnes.

Neviens modes pasaules elements nespēj izturēt laika pārbaudi. Parasti produkti atšķiras pēc desmitgades, kurā tie radīti. Tādējādi labākie projektētāji necenšas piedalīties modes skatē. Atšķirībā no apģērbu un apavu radīšanas, projektējot ēku no atsevišķām tendencēm ieteicams izvairīties, jo ēka joprojām būs šeit arī tad, kad apģērbi un apavi būs jau novalkāti.

Projektējot ēkas, ir lietas, kas nekad nenoveco. Piemēram, labu proporciju izvēle. Labas proporcijas nozīmē, ka ēkas fasādē ievērots līdzsvars un ritms. Labs ēkas projekts rada ilgtspējīgu mājokli, jo tās tīrās līnijas vienmēr būs aktuālas, neatkarīgi no mainīgajām tendencēm.

↓ Lasīt tālāk

Konstrukcijas

Energoefektīva sienas konstrukcija! Konstrukciju izgatavošana ir automatizēts process. Augstā tehnoloģiskā precizitāte un īpaši piemērotās sausās rūpnīcas telpas nodrošina vienādas kvalitātes un precīzu izmēru elementu ražošanu.

Koka paneļu konstrukcijas izgatavotas no rūpīgi atlasītiem, žāvētiem un apstrādātiem skujkoku materiāliem. Koka sienu vairākslāņu konstrukcijas stabilizē koksnes dabīgo kustību temperatūras svārstību gadījumā un nodrošina ēkai aukstuma un mitruma necaurlaidību. Šādā veidā tiek iegūta Energoefektīva sienas konstrukcija – LowEnergy ar 250

  • Rūpnieciska konstrukcijas ražošana nodrošina precizitāti koka karkasa mājas elementu ražošanā un pietiekamu siltumizolācijas blīvējumu. Tādā veidā tiek izgatavota 250 mm bieza precīzi termiski izolēta sienas virsma, kas taupa elektroenerģiju. Mājas tvaika izolācija atrodas tieši pareizajā konstrukcijas vietā, kas garantē, ka arī pēc vairākiem gadiem neradīsies gaisa noplūdes un mitruma problēmas.
  • Konstrukcija saglabā arī māju teicamā stāvoklī. Konstrukcijas ilgo lietošanas laiku nodrošina arī pareizi izvēlētas vēdināšanas vietas. Gaisa sprauga starp mājas sienu un dekoratīvo apdari novērš mitruma un pelējuma problēmas.
  • Koka karkasa mājas sienas elementi ir izgatavoti rūpnīcā montāžas gatavībā. Tajos ir ievietoti un jau izolēti augstas kvalitātes logi un ārējās durvis, tāpēc uzstādīšana notiek īsā laikā un neatkarīgi no laika apstākļiem.
↓ Lasīt tālāk

Logi

Lieli, plaši, mazi, vitrīnas... Viena no rūpnīcas komplekta konstrukciju sastāvdaļām ir augstas kvalitātes Somijā ražoti logi, kas jau ražotnē iemontēti elementā ar īpaši izstrādātas un pārbaudītas tehnoloģijas palīdzību. Selektīvā stikla logi ar argona pildījumu un alumīnija profilējumu nodrošina labu siltumizolāciju, skaņas necaurlaidību un energoresursu ekonomiju, kā arī praktisku lietošanu un kopšanu.

Projektējot logus, ļoti liela nozīme ir dabiskajai gaismai. Skats pa logu, kas paveras no mājas iekšienes, un skats uz māju no ārpuses piešķir mājai tās raksturu un padara to unikālu. Tādējādi, izvēloties logus, uzmanību vajadzētu pievērst to tehniskajām un estētiskajām īpašībām. Logu izvēli ietekmē arī ēkas veids – vai tā ir brīvdienu tipa māja vai privātmāja, vai jūs dzīvojat tajā visu gadu vai tikai vasarā.

Tā kā logi ir svarīgs mājas stila un funkcionalitātes elements, papildus standarta piedāvājumam ir iespējas izvēlēties sev vēlamās krāsas un logu izmērus.

↓ Lasīt tālāk

Jumts

Slīps, stāvs, lēzens, plakans… Jumts arī noteikti ir sastāvdaļa, kas veido mājas stilu un arhitektūru. Latvijas klimatiskajiem laikapstākļiem noteikti vispiemērotākie būs divslīpju jumti, ja mēs atkal pieminām ilgmūžību. Taču mūsu iespējas ir plašas, tāpēc atradīsim piemērotāko risinājumu klienta vajadzībām un apkārtējai videi.

Kā jumta materiāls var tikt izmatots jebkurš jumta segums, pat betona dakstiņš, kas ir viens no smagākajiem jumta segumiem, jo rūpnieciski ražotās jumta kopnes ir aprēķinātas lielām sniega slodzēm, kas raksturīgas Somijas ziemeļos.

↓ Lasīt tālāk

Fasāde

Koks, ķieģelis, stikls, apmetums, fasādes plāksnes… 
Protams, galveno lomu mājas arhitektūras veidošanā spēlē fasādes apdare, kas galvenokārt nosaka mājas stilu, kā arī veic ēkas konstrukciju aizsardzības funkciju no nelabvēlīgu faktoru iedarbības.

Fasāde ir mājas seja un vizītkarte, kura rada pirmo iespaidu par mājas īpašniekiem, viņu gaumi, temperamentu, radošumu un bieži vien pat dzīves stilu. Šeit ir iespēja klientam izpaust savu radošumu vai arī uzticēt to profesionālam arhitektam. 

Jau projektēšanas pašā sākumā būtu labi jāapsver fasādes veids, kas ir piemērots konkrētajai teritorijai, ir optimālākais izmaksu ziņā un labi izskatītos. Tā nekad nav bijusi viegla izvēle un parasti optimālo risinājumu izdodas atrast kopā ar arhitektu un konsultācijās ar profesionāļiem, taču skaidrs ir viens – nevērība šeit nav pieļaujama.

Fasādes apdarē var izmantot gan dabīgos, gan mākslīgos materiālus. Tiem var būt gan praktiska nozīme, gan tīri estētiska, kalpojot tikvien kā dekoratīvam elementam. Ēkas fasādes apdarē var apvienot vairākus materiālus un radīt oriģinālu mājokli. Tomēr jābūt uzmanīgiem ar izvēlēto variantu daudzumu un materiālu kombinācijām.

↓ Lasīt tālāk
Koks
Ķiegeļi
Apmetums
Citi risinājumi

Interjers

Svarīga ir pareizo iekšējās apdares materiālu izvēle. 
Daļa cilvēku interjeru mājoklī izvēlas veidot paši, taču iekštelpu apdares darbi rūpīgi jāapsver un to labāk organizēt, izvēloties profesionāļu palīdzību, lai ēkas sienas, grīdas un griesti veidotu mājīgu un patīkamu atmosfēru.

Izmantojot mūsu interjera dizaina pakalpojumus, ēka iegūs pārdomātu interjeru. Saskaņotas krāsas, mēbelējums, virsmas un apgaismojums radīs skaistu kopējo rezultātu.

Grīdas segumi
Mēs piedāvājam divslāņu parketu, kas ir izgatavots no diviem savstarpēji salīmētiem slāņiem. Augšējā daļa pilda vizuālo funkciju un tās izgatavošanā izmanto ozolu un osi, kas ir vieni no cietākajiem un izturīgākajiem lapu kokiem.
Savukārt apakšējā daļā ir bērza saplāksnis, kas nodrošina augstu dēļa dimensiju stabilitāti pie plašu diapazonu temperatūras un mitruma svārstībām. Šī divslāņu parketa konstrukcija, ir piemērots risinājums apsildāmo grīdu apkures sistēmai, jo parketa apakšējā daļā, saplāksnī, ir iestrādāti frēzējumi, kas nodrošina izteikti efektīvu siltumatdevi.
Mitro telpu materiālu izvēlē jūs atbalstīs mūsu profesionālas sadarbības partneru konsultācijas, kas ne tikai palīdzēs neapjukt pie lielās flīžu izvēles, bet arī niansēti izstrādās flīžu izklājuma skices.

Sienas
Ģipškartons ir zināms kā viegli apstrādājams un salīdzinoši izdevīgs materiāls. Pateicoties ģipškartona īpašībām, no tā iespējams izveidot sienu bez šuvēm, kas ir krāsojama vai aplīmējama ar tapetēm, izvēloties vēlamo toni. Tādējādi iekštelpām iespējams piešķirt elegantu un modernu izskatu.
Mūsu mājās iespējams izvēlēties arī finierētus koka paneļus, kas nodrošinās īpaša dizaina rezultātu. Izvēloties koka paneļus, iespējami dažādi varianti dažādās cenu kategorijās.
Paneļiem var būt minimālās atstarpes, kas sienas virsmu padara gludu un monolītu. Paneļi ir pieejami dažādos platumos un dažādās faktūrās. Vienmēr iespējams izvēlēties dabisko koka krāsu. Jo mazāk koka zaru vietu tajos, jo mierīgāks būs sienas virsmas raksts. Izmantojot koka paneļus bez zaru vietām, iespējams izvēlēties tonētas vai bezkrāsainas lakas pārklājumu.

Iekšdurvis
Iekšdurvis noteikti arī ir viena no svarīgām interjera sastāvdaļām, jo tās parādās salīdzinoši lielā plaknē un nosaka interjera stilu. Iekšdurvis var būt ļoti dažādas: krāsotas, gludas vai ar kādu faktūru, rakstu. Dabīga koka finierējums dažādos toņos, rakstos, izpildījumos. Nestandarta risinājumi ar īpašu durvju izmēru vai iestrādi sienās.

Interjera dizaina izstrādi iedala vairākos posmos:

  1. Gaismas ķermeņu projektēšana ar slēdžiem un rozetēm. Apgaismojuma un elektrības kontaktligzdu plānošana ir precīzs darba uzdevums. Pieredzējuši profesionāli dizaineri spēj ēkas dizainu padarīt daudz ērtāku un funkcionālāku. Interjera dizaina izstrādes procesā rasējumos tiek iezīmēts ēkas apgaismojums un visas ēkas elektrības pieslēgvietas.
  2. Telpas iekārtojums. Dizaina izstrādes procesā tiek projektētas visas virtuves mēbeles, iebūvējamie skapji, garderobes, veļas telpas mēbelējums un citas telpas. Interjera dizaina ietvaros mēbelējums tiek piemeklēts atbilstoši jūsu stila vēlmēm un budžetam.
  3. Santehnikas aprīkojums. Santehnikas aprīkojums tiek izvēlēts atbilstoši ēkas kopējam stilam.
  4. Izvēlētajam interjera dizainam atbilstoši apdares materiāli. Profesionāls apdares materiālu plāns ievērojami atvieglo to plānošanas procesu. Sienas, grīdas un griesti ir ēkas lielākie elementi, tāpēc to dizaina materiālus un krāsas nevajadzētu novērtēt par zemu. Bieži vien vienkāršāk ir pateikt, ko nevēlamies, nekā nosaukt to, ko vēlamies. Tādējādi interjera dizainers palīdz izvēli atvieglot.
↓ Lasīt tālāk

Ventilācija

Lai mājokļa mikroklimats atbilstu higiēnas un komforta prasībām, svarīgi dzīvojamās telpās nodrošināt svaiga gaisa pieplūdi, it īpaši apkures sezonas laikā. Ventilācija ir regulējama gaisa apmaiņa telpā ar nolūku radīt vēlamo mikroklimatu, tas ir, izvadīt no telpas piesārņoto gaisu un pievadīt svaigu gaisu.

Lai nodrošinātu minimālus siltuma zudumus, māja tiek rūpīgi izolēta un netiek atstāti ceļi dabīgai gaisa pieplūdei. Tomēr gaisa pieplūde (dabīgā vai mehāniskā) telpās ir ļoti nepieciešama. 

Ir dažādi dabīgās un mehāniskās ventilācijas risinājumi. Lai nodrošinātu efektīvu dabīgo gaisa pieplūdi, pēc iespējas samazinot nevēlamās blakusparādības (caurvēju, lielus siltuma zudumus, kondensātu, putekļus, ielas troksni, u.c.), ir izstrādāti dažādi dabīgās gaisa pieplūdes risinājumi – kā manuāli, tā automatizēti.

Uzstādot mehāniskās ventilācijas iekārtas, gaisa kvalitāte būtiski uzlabojas. Mehāniskā ventilācija var būt gan bez, gan ar siltuma atguvi jeb rekuperāciju. Ja ēkā ir ventilācija bez siltuma atguves, tad siltais gaiss vienkārši izplūst laukā. Turpretī ventilācija ar rekuperāciju atgūst siltumu no izejošā siltā gaisa, un ar to uzsilda ienākošo svaigo un auksto gaisu. Šis process notiek ventilācijas iekārtas siltummainī. Šāda ventilācijas iekārta ir energoefektīvākais risinājums, lai telpās nodrošinātu svaigu gaisu. Šādas sistēmas mūsdienās izmanto arvien biežāk, jo ir energoefektīvas un atmaksājas ekspluatācijas laikā. Iekārtas izvēli iesakām uzticēt mūsu speciālistiem.

↓ Lasīt tālāk

Apkure

Apkures veidi ir daudzi un dažādi, taču jebkuram apkures veidam mēs atradīsim un pielāgosim vietu mājā. Siltuma avots var būt zemes vai gaisa siltumsūknis, gāzes vai granulu katls, kā arī šķidrie kurināmie. Apkures sistēmām izmaksu atšķirības var būt ievērojamas, it sevišķi raugoties uz ilgtermiņa izdevumiem.

Izvēloties apkures veidu, jāņem vērā katla jauda (kW) un apkurināmā platība. Tāpat nozīme ir kapitālieguldījumam, kas tiks investēts ēkas apkures sistēmas ierīkošanai. 

Kurš no šiem veidiem ir visefektīvākais un lietderīgākais? To mēs labprāt pastāstīsim jums klātienē, izzinot jūsu situāciju un iespējas.
 

↓ Lasīt tālāk

Terase

Terase ir ļoti svarīga zona, dažreiz pat svarīgākā. Taču tai ne vienmēr jāatrodas pie dzīvojamās istabas vai ēdamistabas zonas. Daudzi uzskata, ka terase dzīvojamās istabas priekšā nodrošina tādu pašu skatu, kā no dzīvojamās telpas.

Tomēr, ja terase tiek novietota tieši priekšā šīm telpām, jūs no iekštelpām redzēsiet terases mēbeles un margas. Tādējādi skaistais skats, kas pavērtos pa plašajiem logiem, tiek zaudēts. Ja ēkas ārmalā iespējams novietot lielu atpūtas krēslu, arī šādi ir iespējams izbaudīt ainavu no tā paša skatupunkta, neaizšķērsojot skatu no ēkas iekšpuses. Arī terases iekārtošana nereti ir vienkāršāka un elegantāka, ja tā neatrodas galvenajā zonā.

Apsverot terases novietojumu, ir vērts apdomāt arī terases mērķi. Parasti terases pilda dzīvojamās un ēdamistabas funkcijas ārpus telpām, tajās mājas iemītnieki gan pavada brīvo laiku, gan bauda maltītes. Tādējādi visloģiskākais terases izvietojums ir blakus virtuvei, jo tādējādi iespējams atvieglot daudzu ikdienas uzdevumu veikšanu.

↓ Lasīt tālāk

Dārzs

Jebkuru, pat ļoti vienkāršu, māju skaistu padarīs krāšņs un pārdomāts dārzs. Mēs jums palīdzēsim tādu izveidot.

Galerija

Daži no mūsu vairāk kā 800 ...realizētajiem projektiem