Māju projekti

Koka karkasa mājas projekta izvēle iedalās divās kategorijās:

  • Individuāla projektēšana no klienta stāsta līdz tā realizācijai.
  • Vairāk nekā 500 tipveida projektu pielāgošana klienta vēlmēm.

Te būs daži no piemēriem:

Plānojums

Plānojot telpas, jāņem vērā vairāki aspekti: kāds ir telpas mērķis, kādam jābūt tās izmēram, kā viena telpa ietekmē citu un kā visas telpas mijiedarbojas savā starpā. Plānošana ir radošs process, kura laikā telpa, atmosfēra un funkcionalitāte ir aplūkojami kā viens veselums.

Plānošanai nepieciešamas atbildes uz jautājumiem „kāpēc” un „kā”: atbildot uz „kā”, iespējams izveidot pareizo atmosfēru, bet atbildot uz „kāpēc”, iespējams izzināt klienta noteikumus un vēlmes.

Tipveida plānojumu pielāgošanas iespējas ir ļoti plašas, taču ja izmaiņu ir jau pārāk daudz, būtu jāizvēlas cits koka paneļu māju projekts, kas noteikti mums atradīsies.

↓ Lasīt tālāk

Novietojums

Dabisks plānošanas process ir pats svarīgākais solis visā būvniecības procesā. Projektējot mājas novietojumu zemesgabalā, svarīga loma ir debespusēm, taču būtiska ir arī apkārt esošā vide un skati, zemes reljefs, inženierkomunikāciju atrašanās vieta un citas nianses. 

Parasti tiek izvērtētas labākās vietas galvenās ēkas, celiņu, pirts, piebraucamo ceļu, autostāvvietu, apzaļumošanas, garāžu, tehnisko risinājumu un citu funkciju izvietošanai zemesgabalā. Bieži vien pati skaistākā vieta zemesgabalā nav tā vieta, kurā būtu jānovieto ēka, bet gluži pretēji. Bieži vien ieteicams papildināt zemesgabala pašu novārtā atstātāko vietu ar ēku, bet skaistāko vietu ļaut izbaudīt arī pēc mājas būvniecības. Ēkas dažādo novietojumu nosaka arī normatīvo aktu nosacījumi, tādējādi projektētājam jābūt labi informētam par šādiem apstākļiem.

↓ Lasīt tālāk

Izmaksas

Patiesībā ieguldījums, nevis izmaksas. Projektēšanas fāze būvniecības procesā ir ļoti nozīmīga, jo tās laikā tiek pieņemti svarīgākie lēmumi par izmaksām un projekta īstenošanas grafiku, piemēram, novietojums, forma, izskats, materiāli, funkcionalitāte, aprīkojuma līmenis, tehniskie risinājumi.

Diemžēl koka karkasa jeb paneļu mājas budžeta plānošana nav vienkāršs uzdevums, jo visu uzreiz paredzēt nav iespējams. Tomēr ikvienā būvniecības projektā jāveic vienādi soļi, tāpēc budžeta rāmi sagatavot nav sarežģīti. 

Budžeta veidošanas sākumā ieteicams izveidot telpu sarakstu, kuras vēlaties redzēt mājā, proporcionāli tam automātiski veidosies mājas kvadratūra. Kad šis saraksts ir pabeigts, nosakiet pats savu finanšu slieksni: cik varat atļauties? Kad budžeta slieksnis ir noteikts, mēs varam izveidot uz budžeta balstītu projektu. 

Mājas galējās izmaksas veido izvēļu summa.

Daudzas no būvniecības izvēlēm ietekmē cenu. Tās iekļauj pamatu veidu atbilstoši grunts sastāvam, tehnoloģijas un sistēmas, jo katrai no tām ir savas izmaksas. Vienādās mājas cena par kvadrātmetru var atšķirties atkarībā no būvniecības procesā izdarītajām izvēlēm. Arī plānošanas procesā uzmanība būtu jāpievērš lietām, kuras klients varētu aizmirst iekļaut izmaksās un par tām atcerēties tikai procesa laikā. Izmaksas mēdz palielināties, piemēram, izvēloties cita līmeņa apdares materiālus (flīzes, parketu, iekšdurvis u.c.) nekā iepriekš bija noteikts.

Cena par koka karkasa jeb paneļu mājas kvadrātmetru ir, sākot no 1500 eiro/m2. To ietekmē arī mājas izmērs: mazas ēkas cena par kvadrātmetru vienmēr ir lielāka. Lieli vitrīnu logi, balkoni, arhitektūras elementi nerada papildu dzīvojamo telpu kvadrātmetrus, taču izmaksas ievērojami palielina. Svarīgākais nav censties uzbūvēt māju lēti, bet gan labi.

↓ Lasīt tālāk

Atbrauciet apskatīt Paraugmāju
un aprunāsimies!

Sazinies ar mums →